10.Sınıf Eğitim

10.sınıf müfredatı ağırlaşan ders konuları ile uzmanlık isteyen akademik ders programlarından oluşmaktadır. 10.sınıf eğitimi de 9.sınıflarda olduğu gibi yoğun programa sahiptir. Öğrenciler 9.sınıftan elde ettiği kazanımlarını geliştirmek zorundadır. Bunun yanında  birey olma yolunda ilerleme ve de mesleki alan seçme ile karşılaşmaktadır.10.sınıf müfredatı ağırlaşan ders konuları ile uzmanlık isteyen akademik ders programlarından oluşmaktadır. 10.sınıf eğitimi de 9.sınıflarda olduğu gibi yoğun programa sahiptir. Öğrenciler 9.sınıftan elde ettiği kazanımlarını geliştirmek zorundadır. Bunun yanında  birey olma yolunda ilerleme ve de mesleki alan seçme ile karşılaşmaktadır.

Alan Seçimi Şekilleniyor

Mühendislik alanında eğitim almak isteyen bir öğrenci sağlam bir matematik temeline sahip olmalıdır. Bunun yanında , gelişime açık fen bilimleri değerlerine sahip olmalıdır. Bu doğrultuda öğrencimizi bilgilendiriyor ve ilerleyen süreçte sonuç alabileceği  alana yönlendiriyoruz.Öğrencilerimizi hedefleri doğrultusunda destekliyoruz. Daha öz güvenli hale getirilerek daha sağlam adımlarla eğitim hayatına devam etmelerini sağlıyoruz. Sonuç olarak 10.sınıf eğitimini tamamlayan öğrencimizin, kariyer planlarını doğru şekilde yapıyoruz. Böylelikle doğru alan tercihi yapmış öğrencimiz daha sağlıklı öğrenim görüyorlar

10.Sınıf Programı

Öğrencilerimiz hafta içi 09:00-17:00 arasında günlük 8 saat ders görüyorlar .Bununla birlikte günlük 1 ders ek etüt çalışması uyguluyoruz Buna ek olarak hafta sonu Cumartesi günü ise 6 ders ek etüt programı uygulamaktayız. Sonuç olarak toplamda haftalık 40 saat ders + 11 saat etüt programı ile 6 gün eğitim sunulmaktayız. Öte yandan rehberlik servisi tarafından her öğrenciye özel haftalık ders programı hazırlıyoruz. Böylelikle öğrencinin eksik olduğu konuların tamamlıyoruz Ayrıca öğrencinin uyguladığı bu program veli tarafından imzalanıyor ve bizler kontrol ediyoruz.  Bununla birlikte hafta sonu, cumartesi günleri ise öğrencilerimize özel dil programı sunuyoruz. Sonuç olarak dil eğitimlerinin speaking ve grammer becerilerini geliştiriyoruz.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x