shutterstock_image (40)

10. Sınıflarımız

10.sınıf müfredatı ağırlaşan ders konuları ile uzmanlık isteyen Fizik, Türkçe, Kimya, Matematik programından oluşmaktadır.Yoğun eğitimin devam ettiği bu yıl öğrenci 9.sınıftan elde ettiği kazanımlarını geliştirme, birey olma yolunda ilerleme ve de mesleki alan seçme ile karşılaşmaktadır. Bu nedenle, öğrenci doğru yönlendirilerek sahip olduğu değerleri güçlendirme ve eksik kalan yönleri tamamlamalıdır. Örneğin; mühendislik alanında eğitim almak isteyen bir öğrenci sağlam bir matematik temeline, gelişime açık fen bilimleri değerlerine sahip olmalıdır.Bu doğrultuda öğrenci bilgilendirilmeli ve ilerleyen süreçte sonuç alabileceği ve aynı zamanda başarılı olacağı alana yönlendirilmelidir.

Hedefleri doğrultusunda desteklenen öğrenci, daha öz güvenli hale getirilerek daha sağlam adımlarla eğitim hayatına devam etmektedir.10.sınıf eğitimi tamamlayan öğrencimiz, kariyer planlarının başlangıcında, doğru kararları almış bir durumda eğitimine devam etmektedir.

Öğrencilerimiz hafta içi 09:00-17:00 arasında günlük 8 saat ders görmekte ve günlük 1 ders ek etüt çalışması uygulanmaktadır. Haftasonu Cumartesi günü ise 6 ders ek etüt programı ile haftalık 40 saat ders + 11 saat etüt programı ile 6 gün eğitim sunulmaktadır. Rehberlik servisi tarafından her öğrenciye özel haftalık ders programı hazırlanıp, öğrencinin eksik olduğu konuların tamamlanması sağlanır. Ayrıca öğrencinin uyguladığı bu program veli tarafından imzalanarak kontrol edilir. Haftasonu, cumartesi günleri ise öğrencilerimize özel dil programı sunulmakta olup, speaking ve grammer becerileri geliştirilmektedir.

Uyguladığımız bu program ile öğrenci yoğun bir eğitim, sınav dönemlerinde alınan ek takviyelerle başka bir destek programa ihtiyaç duymadan eğitimini tamamlar.