shutterstock_image (40)

11. Sınıflarımız

Kendini tanıma yolunda doğru adımlar atarak 11.sınıfa taşınan öğrenci doğru alan tercihi yaptığı sürece verimli bir eğitim süreci geçirmektedir.Mesleki tercihi ve alan hakimiyeti netleşen öğrenci üniversite yolunda atacağı adımlara bu yıl başlamaktadır.Bu nedenle; öğrencimiz doğru çalışma programı ve doğru bir rehbere ihtiyaç duymaktadır.

Uyguladığımız yoğun eğitim modeli; sadece müfredata bağlı değil, üniversite sınavını da içeren bir programdır.Öğrenci 4 yıllık birikimin sorgulanacağı üniversite yerleştirme sınavına sadece 12.sınıfta değil, 1 yıl önce başlayarak farkındalılığı artırılır ve de hedefine ulaşma noktasında erken yola çıkarak özgüveni artırılır.Uygulanan bol deneme sınavları ile öğrencinin olduğu noktadan ulaşmak istediği hedefe olan uzaklığı tespit edilir.Bu hedefe ulaşmak için atacağı adımlar, uygulayacağı çalışma programı belirlenir.Geçmiş eğitim döneminde var olan eksikler tamamlanır, öğrencinin zorlandığı dersler belirlenir ve üniversiteye ön hazırlık döneminde özgüven problemi çözülmektedir.

Öğrencilerimiz hafta içi 09:00-17:00 arasında günlük 8 saat ders görmekte ve günlük 1 ders ek etüt çalışması uygulanmaktadır. Haftasonu Cumartesi günü ise 6 ders ek etüt programı ile haftalık 40 saat ders + 11 saat etüt programı ile 6 gün eğitim sunulmaktadır. Rehberlik servisi tarafından her öğrenciye özel haftalık ders programı hazırlanıp, öğrencinin eksik olduğu konuların tamamlanması sağlanır. Ayrıca öğrencinin uyguladığı bu program veli tarafından imzalanarak kontrol edilir. Haftasonu cumartesi uygulanan 6 saatlik etüt programlarında öğrencilerimizin YGS konularına yönelik detaylı bir anlatım ve soru becerilerini geliştirmeye yönelik örnek soru çözümleri uygulanmaktadır.

Uyguladığımız bu program ile öğrenci yoğun bir eğitim, sınav dönemlerinde alınan ek takviyelerle başka bir destek programa ihtiyaç duymadan eğitimi tamamlar.