EĞİTİM-ÖĞRETİM

EĞİTİM-ÖĞRETİM

EĞİTİM ÖĞRETİM PROGRAMIMIZ

Üniversite sınavlarında yüksek başarı yakalamanın yolu 10. sınıfta planlı ve programlı çalışmaktan geçer. İşte bu sebeble okulumuz işi en baştan sıkı tutarak öğrencilerimizle programlı bir çalışma içindedir. Öğrencilerimizin hedef belirlemesi, motive olması, çalışma programı oluşturması vb. birçok konuda onlara yardımcı olmaktayız.

10. sınıfta öğrencinin artık Tyt Ayt hazırlıklarına ciddi anlamda başlaması gerekmektedir. Öncelikli hedefimiz; 10. sınıf öğrencilerinin doğru alan seçimine yardımcı olmaktır. Öğrencimizin hedefleri ve yetenekleri doğrultusunda; sınıf rehber öğretmeni, okul rehber öğretmeni ve eğitim koçumuz ile her öğrenciyi ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Bu değerlendirme aşamasında mutlaka velilerimiz ile koordineli bir çalışma yürütüyoruz. En doğru alan seçimi için bir takım (Okul – Öğrenci – Veli) ruhuyla hareket ediyoruz.

Alan seçimi tamamlandıktan sonra öğrencilerimizin akademik kariyer planlamasını, kendi istek ve yetenekleri doğrultusunda planlıyoruz. Biz bu yolda öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmeleri için uygun ortamı sağlıyoruz. Bireysel Rehberlik Sistemiz ile her öğrenci kendi yol haritasını kendi çizecektir.

Prestij Anadolu Lisesi olarak uyguladığımız BES(Bireysel Eğitim Sistemi) ile öğrencilerimizin yüksek akademik başarıyı yakalanmasına olanak sağlıyoruz. Yüz yüze ögrenme ile web destekli ögrenmenin en avantajlı yanları birleştirilerek gerçekleştirilen sistemle her birey kendi başarı öyküsünü yazacağına inanıyoruz. Eğitimi bireyselleştirdiğimiz okulumuzda her öğrenci kendini gerçek bir birey olarak hissedecektir.

9.SINIF DERS DAĞILIM ÇİZELGESİ

MATEMATİK 6 COĞRAFYA 2
TÜRK DİLİ VE EDB. 5 FELSEFE 1
FİZİK 3 1.YABANCI DİL 8
KİMYA 3 2.YABANCI DİL 4
BİYOLOJİ 3 DİN K.A.B 1
TARİH 2 BEDEN EĞİTİMİ 2