Eğitim - Prestij Koleji - Üniversite Hazırlık Lisesi - YKS

Eğitim

Öğrenci merkezli eğitim modeli

Butik okul modeli ile hizmet veren kurumumuzda 10 kişilik sınıflarda özel bir eğitim modeli uygulanır. Prestij Koleji’nde öğretmen kadrosundan sınav başarısına, yabancı dil eğitiminden kariyer planlamasına kadar öğrencimizin bilişsel gelişimini dikkate alan en iyi eğitim sunulur.

Akademik başarıyı temel alan okulumuzda, bununla beraber öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirecek kulüplere katılımı, sosyal sorumluluk projelerinde görev almaları ve duygusal gelişimlerini destekleyecek etkinlikler yapılır.

Ek Eğitim Programları

Eğitim Kampları

Tamamlama Etütleri

Özel Ders Desteği

Prestij Koleji‘nde eğitim planlamasının tüm aşamaları okul içerisinde “tam zamanlı eğitim” ile tamamlanır.

Prestij’de Çalışma Takvimi

Hafta İçi – Hafta Sonu Programı
Hafta içi
09:00-16:30 8 saatlik ders
16:30-17:30   1 saatlik etüt

Hafta sonu
09:30-15:30 grup etütleri

10:00-12:30 Deneme Sınavları

Ders Bitirme Kampları 

Pazar 09:00-19:30

7 Gün Yoğun Eğitim

Dil Eğitimi
3d Eğitim
Takip Sistemi
Digital Eğitim

Dil Eğitimi

Prestij Koleji  proje bazlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, STEM odaklı eğitim anlayışını hayata geçirir. Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına hatta iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamaları hedeflenir.

STEM Center’da projelerini hayata geçiren, MASTER 6 ile hayata artı değerlerle hazırlanan, uluslararası ölçme ve değerlendirme denetiminde İngilizcelerini mükemmelleştiren, uluslararası eğitim programlarına katılarak vizyonlarını geliştiren Prestij Koleji öğrencileri farklı, yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak hayata donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını hayatları boyunca yaşar.

3d Eğitim

3D, hepinizin bildiği gibi kişileri olayın içerisine çeken, ilgilerini arttıran ve heyecan uyandıran bir durum olmaktadır. Bunun günümüzde eğitim sektöründe de yerini bulması hiç kuşkusuz başarı çıtasını yukarıya çekecek faktörler arasında yerini almaktadır.Öğrencilerimizi böylesine etkili bir yöntemle buluşturmak ve derslere olan ilgisini çok daha yüksek boyutlara çekmek için gerekli adımları atıyoruz.

Bunun için  senelerden beri okulumuzda 3D özelliğine sahip ders sunumları hazırlamaya devam ettiğini de bilmenizi isteriz. Bunlardan bir tanesi lise müfredatında yer alan fizik dersi için olmaktadır. 3 boyutlu fizik dersi çalışmalarımız sayesinde eğitim kalitesini arttıracak ve başarılı olma olasılığını çok daha ciddi boyutlara ulaştırabiliyoruz.

Takip Sistemi

K12NET, bir eğitim kurumunun ihtiyaç duyabileceği modülleri içinde barındıran, bir okul/dershane yönetim yazılım sistemidir. 33 Modülden oluşmaktadır. Dış dünyaya açılan personel portalı, öğretmen portalı, öğrenci-veli portalı olmak üzere 3 portaldan oluşmaktadır.

Türkiye’de okulların resmi yazılımı e-okuldur. Okullar,  bakanlığımıza karşı sorumluluklarını yerine getirmek için; e-okul sistemine not, devamsızlık gibi bilgileri girmek zorundadırlar. Kullanıcılara aynı işi 2 kez yaptırmamak için e-okula giriş yapılan öğretmen, öğrenci, veli, şube, ders, dersin öğretmenleri, devamsızlıklar, ders notları, davranışlar, gibi bilgileri  K12NET’e aktarılabilmektedir. Ders notları, devamsızlıklar ve davranış uygulamaları aktarımı ise çift taraflıdır, ister K12NET’e, ister e-okula veri girişi yaparak aktarımları sağlayabilirsiniz.

Digital Eğitim

Dijital Okul kurumda hem eğitimin işleyişini ve öğretmenin takibini kolaylaştıracak hem de öğretmen ile öğrenci arasında sağlıklı bir iletişim olanağı sağlayacaktır. Ayrıca rehber öğretmenin rolünü aktifleştirerek sınava hazırlık sürecinin doğru yönetilmesine yardımcı olacaktır.

  • 7/24 Erişim İmkânı
  • Zenginleştirilmiş İçerik
  • Hızlı Erişim
  • Kullanıcı Dostu

GELECEĞE DAİR ÖNEMLİ ADIMLAR PRESTİJ’DE ATILIR

Etkin, öz benliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerisi yüksek bireyler yetiştiren okulumuzda; eğitim yaratıcı ve yenilikçidir.

Bilim ve teknolojinin sürekli gelişim içinde olduğu çağımızda başarılı, deneyimli, uzman, çağdaş ve laik bir öğretim kadrosuyla geleceğin kültürlü, sosyal ve özgür düşünceli bireylerini yetiştiriyoruz.

Tam Öğrenme Modeli’nin esas alındığı eğitim sistemiyle öğrencilere, alanlarında uzmanlaşmış nitelikli yönetici ve öğretim kadrosuyla bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve onu geliştirme becerileri kazandırılır. 

üniversite hazırlık
Call Now Button
Sohbeti Başlat
Merhaba