shutterstock_image (40)

Üniversite Hazırlık

Prestij Koleji “Üniversiteniz için lisenizi doğru seçin!” sloganıyla eğitim vermektedir. Sadece lise kademesi olarak hizmet veren okulumuz, Üniversiteye Hazırlık Sistemi ile öğrencilerimiz için doğru üniversiteyi kazandıran akademik çalışmaları yürütmektedir.

Prestij Koleji olarak, eğitimdeki temel amacımız; yetiştirdiğimiz öğrencilerin Türkiye’nin en iyi üniversitelerini kazanmalarını sağlamak, geleceğin doktor, mühendis, avukat, psikolog, mimar ve akademisyenlerini yetiştirmeye katkıda bulunmaktır. Bu nedenle okulumuzda; üniversite hazırlık odaklı, bireysel eğitim koçluğu ve öğrenci merkezli eğitim hayata geçirilmektedir.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK LİSE EĞİTİMİ İLE BAŞLAR”

Üniversiteye hazırlık olarak gördüğümüz lise yaşantısında, öğrencilerimizin doğru adımlarla ilerlemelerine olanak ve ortam hazırlamaktayız. Okulumuzda üniversite hazırlık çalışmaları 9. sınıftan itibaren başlayarak mezun olunan zamana kadar devam eden bir süreçtir. 9 ve 10. sınıfta TYT  hazırlık , 11 ve 12. sınıflarda ise YKS hazırlık programı ile dört yıllık eğitim maratonu planlanmaktadır.

Prestij Koleji’nde; dört yıl süren akademik yolculukta uygulanan butik eğitim sistemi ile TYT-AYT Hazırlık tamamlanmaktadır. Okulumuzda üniversite hazırlık eğitimi alan öğrenci; özel ders, özel öğretim kursu, etüt merkezi gibi destek eğitimlere ihtiyaç duymamaktadır. Butik okul anlayışını benimseyen kurumumuzda tüm dersler okulda öğrenilir, eksik bilgiler okulda giderilir, üniversite hazırlık programı böylece tamamlanır.

Prestij Koleji’nde hafta içi 50 saat ve hafta sonu 8 saat olmak üzere toplam 58 saat eğitim verilmektedir.

Deneme sınavları hafta içi ve hafta sonu uygulanmaktadır. Ayrıca her hafta konu tarama testleri ile tekrar çalışması yapılmaktadır.